PSP - podsumowanie

PSP - podsumowanie

Postprzez Gaw » 25 lis 2006, 16:52

Co sadzicie o PSP po tylu miesiacach od premiery? Zdaje mi sie, ze UMD jednak sie tak dobrze nie przyjelo, do tego drogie gry, konsola tez juz nie tania (prawie tyle co za xa). Gry online tez nie bardzo - o grajacym w socoma polaku trudno uslyszec. Z drugiej strony wielofunkcyjnosc dalej daje rade, jest "remote play" i doszedl wlasnie emolator gier z PSX

Postprzez PGWD » 25 lis 2006, 17:56

emolator dobra opcja
PGWD
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez oLaudix » 25 lis 2006, 19:01

"remote play"
Co to w sumie daje?

Postprzez c1n3k » 25 lis 2006, 19:19

mam psp od roku i musze powiedziec ze zawiodlem sie na tej konsoli. poczatkowo ta wielofunkcyjnosc to fajna sprawa, ale juz po pewnym czasie wychodzi to ze psp jest duze i trudno go uzywac jako porecznego odtwarzacza mp3. ogladac filmy na tak malym ekranie to dla mnie pomylka. a gry? owszem, byly ze 4 w ktore z checia pogralem (lumines rox :D). ogolnie to przymierzam sie do sprzedania psp bo od kilku miechow jest praktycznie nie uzywane i tylko zbiera kurz...

Postprzez InSiDe » 25 lis 2006, 19:42

[a]Ja natomiast mam całkowicie odmienne zdanie. PSP jest tanie. Za 500zł masz wielofunkcyjny sprzęt który w przydługich podróżach ratuje Ci życie. Przydługich i podróżach to słowa kluczowe. Kto bierze coś więcej niż kurtkę i telefon idąc na miasto żeby napić się piwa? PSP to nie jest mp3 player (a już nie jest rozmiaru czy to ipoda nano czy nowego sonego). Natomiast jadąc gdzieś autobusem ma się przynajmniej kurtkę z wieloma kieszeniami. Ludzie z plecakami w ogóle nie mają się czym przejmować.
[a]Dostajesz więc konsolkę która za dodatkową opłatą (msduo są jednak sotsunkowo drogie) będzie dodatkowo playerem mp3. Oglądanie filmów? Gdzie? W domu (nawet wyjazdowym) masz komputer. W autobusie nie masz atmosfery. Natomiast szybciutko sobie można wrzucić na konsolkę najnowsze trailery i je przejżeć w drodze do pracy. Przeglądarka www w naszych warunkach (i wykonaniu konsolowym) jest raczej zbędnym featurem. Jednak czasami ciekawą stronę sobie ściągam w domu i ładuję na konsolę by sobie offlineowo przejżeć w pracy.
[a]Filmy na UMD nie istnieją. Faktycznie, głupi pomysł bo oglądać film na takim czymś a do tego płacić za niego dośc dużo to pomyłka.
[a]A teraz do sedna sprawy - gry. W końcu po to się kupuję przenośną konsolę do grania. GTA: VC, Killzone, Ace Combat, Dungeon Siege, Go Sudoku, Locoroco, Miami Vice, Tekken, Valkyrie Profile, Worms, World Series of Poker i Monster Hunter. Tak na jednym wdechu gierki z pamięci w które cały czas pogrywam. Czego mi brakuje? Jakiegoś dobrego RPG i ścigałki. Burnout nie jest zły, ale to jakoś nie to (RR jak i wszystkie inne zjebane dzieci driftu śmierdzą).
[a]Drugą wielką przestrzenią są rzeczy o których Sony woli mówić jako nie do końca legalne. I nie chodzi mi tu wcale o ograniczanie kosztów do zakupu dużej karty MS i ściągania iso. Chodzi mi o sprawnie działające emulatory Amigi (śmiejcie się, ale nigdy nie dkończyłem Benefactora na amidze, na psp mi się udało :]) i GBA. Ten drugi zapełnia częściowo lukę i niedobór strategi.
[a]Jeśli ktoś zamierza kupić albo ocenić PSP niech patrzy wyraźnie, jaka to jest konsola. W domu raczej jej nie ruszam. Ot, czasami sobie w coś przez chwilę popykam, ale w domu to mamy duże konsole albo komputery. PSP jest konsolą przenośną. Jest cholernie fajnym umilaczem przystankowo-autobusowym. Czasami rozruszają mierną domówkę (wormsy :]) albo wyjdziesz na niezłego geeka jak w jakiejś knajpie (która udostępnia wifi) poszukasz, co grają w kinie. Z bycia umilaczem staje się niekiedy kołem ratunkowym (jak podczas mojego niedawnego urlopu w pociągu relacji Wrocław-Szczecin - 8h).

Postprzez Gaw » 25 lis 2006, 19:42

oLaudix napisał(a):Co to w sumie daje?

http://forum.gameown.com/viewtopic.php?t=380

c1n3k napisał(a):po pewnym czasie wychodzi to ze psp jest duze i trudno go uzywac jako porecznego odtwarzacza mp3

kup se dresiarskie spodnie z duzom kieszeniom;[

Postprzez Sweet Tooth » 25 lis 2006, 20:27

Ja ostatnio z PSP wogole nie kozystam bo gry drogie w HB nie pojdzie grac bo mam fw 2.80 i malo chodzi na eboot loaderze. Ogolnie to polowe tego czasu od kad kupilem to przelerzalo . Ale teraz na temat. Ogolnie PSP nie jest takie zle nawet mi sie podoba tylko ze tak jak cinek napisal jako odtwarzacza mp3 to go trudno uzywac bo jest sporawe i troszke cierzkawe jak na headhleda
Gaw napisał(a):Gry online tez nie bardzo - o grajacym w socoma polaku trudno uslyszec.
Ja gram czasami jak mi sie chce nawet HSa mam, nawet gralem z polakami :mrgreen: .

Postprzez Gaw » 26 lis 2006, 01:35

ta, ale z sokomem to jest taka ilosc polakow, ze nawet tu nie ma o nim aktywnego topiku

Postprzez floydas » 29 lis 2006, 21:13

A ja w zasadzie odwrotnie niż wszyscy mowia ^_^ znaczy ogolnie, nie tutaj, że kto głupi ogląda filmy na psp :D ja :P
jedna z głownych rzeczy które robie na psp to wlasnie filmy :arrow: prison break do lozeczka i ogladam xD
no i wiadomo, gry :arrow: u mnie w zasadzie popierdołki w stylu Lumines czy LocoRoco, plus dema (wszystkie ;[)
jako mp3 player nigdy nie uzywalem, i raczej nie bede uzywał
ta "słaba bateria" nigdy mi nie przeszkodziła specjalnie, raz tylko w 10-godzinnej podrozy samochod + pociag -> wzialem tylko ladowarke samochodowa -> przesiadka w pociag i na miejscu i w drodze spowrotem nie moglem nic robic :P glupota moja... raz mi sie tylko wyladowal, ale moze dlatego, ze uzywam sporadycznie i najczesciej do filmow (gdzie jest podlaczony, ale nie koniecznie)

nie chce mi sie rozpisywac wiec od razu skoncze :D jestem zadowolony z zakupu i polece kazdemu kto sie mnie spyta :D :lol:
Ostatnio edytowano 29 lis 2006, 21:14 przez floydas, łącznie edytowano 2 razy

Postprzez Devil_2k » 30 lis 2006, 14:38

Ja przymierzam się do kupna PSP mimo, że właściwie ma tylko 3-4 gry, które mnie interesują offline. Mam kolesia w klasie z PSP, więc liczę na jakiś online no i w MHF niby można pograć (ale po co jak mam ps2 ? :) ).

Postprzez Gaw » 30 lis 2006, 16:26

bo na ps2 nie dostaniesz MH2, a w MH nie bedziesz gral

Postprzez Devil_2k » 30 lis 2006, 16:48

No tak, ale to MH na PSP w tej chwili to chyba nie za bardzo odbiega od wersji na PS2. Zresztą nie znam się. Jak dla mnie sprzęt świetny, chyba się n-gage'a nawet pozbędę (służy mi jako mp3 player).

Postprzez InSiDe » 30 lis 2006, 19:57

[a]No to miałeś olbrzymiego mpczyplejera :] Cóż, MHF faktycznie, nieznacznie się od PS2 różnił. Za to w MH2 sobie na dużym psiaku nie pograsz, a na malutkim - owszem. I na to czekajmy. Do tego MSDuo - 4GB już zaczynają w okolicach 400zł oscylować, czyli znośnie się robi.

Postprzez szuja.pl » 30 lis 2006, 20:55

cos slyszalem ze ludzie narzekaja na slaby akumulator...
naprawde krotko trzyma?

Postprzez Gaw » 01 gru 2006, 03:27

no, wlasnie, to jset weqzna spraew bo jak komorke mladuje gdzie sco 3 dni to mnie wkuriwa

Następna strona

Powrót do PlayStation Portable