Memory Stick Pro Duo 4 GB: Sandisk vs Sony

Memory Stick Pro Duo 4 GB: Sandisk vs Sony

Postprzez MJ DwaTrzy » 25 gru 2006, 03:02

Chce kupic sobie nowego Memory Sticka i zastanawiam sie ktora firme wybrac. Ceny miedzy sony a sandickiem sa prawie takie same . Sandisk jest troszeczke drozszy. Chodzi mi tu glownie o predkosc zapisywania i czytania danych.Sa wogole jakies roznice w tym ?
Ostatnio edytowano 25 gru 2006, 03:03 przez MJ DwaTrzy, łącznie edytowano 1 raz

Postprzez InSiDe » 25 gru 2006, 11:27

[a]Tak, że te torszeczkę tańsze Sony na 100% nie są oryginalne. Oryginalne Sony są o jakieś 20-30% droższe od Sandisków. Zresztą, Sandiski też podrabiają ale na wiele mniejszą skalę.
[a]Reasumując, jeśli chcesz mieć pewność, że dane techniczne będą takie same jak napisane w technicznej specyfikacji - tylko Sandisk. Podrabiane Sony miewają tak kosmiczne różnice w danych, że głowa mała.

[a]Przy okazji proponuję się trochę wstrzymać. Sony z Sandiskiem zrobił MS Pro HG. Memory Sticki Duo które działają z czterokrotnie większymi prędkościami (niestety, do wykorzystania tylko z urządzeniami przystosowanymi do HG) i której pojemność na stan obecny to 32Gb. Sprzedaż zacznie na przełomie stycznia i lutego. Polecam więc poczekać chwilę i zobaczyć, jak się sprawa ułoży cenowo.

Postprzez MJ DwaTrzy » 25 gru 2006, 14:04

InSiDe napisał(a):obecny to 32Gb

no czytalem gdziesz o tym , tylko zastanawia mnie cena . Jezeli bym mial 400 € za takie cos dac to ja dziekuje . Wydaje mi sie ze tanie to nie bedzie.

Postprzez InSiDe » 25 gru 2006, 16:03

[a]Pewnie nie, ale na bank stanieą obecne Sticki. Tak czy tak, warto poczekać do nowego roku.

Postprzez szuja.pl » 26 gru 2006, 00:46

te 32GB sa z technologia "HG" czy jakos tak ;)...
polecam karte San Diska...sam mam 2GB i nie narzekam ;)...
podobno san disk wypuscil jakas serie high speed czy jakos tak ktore ma wieksza predkosc ale to tylko gdzies slyszalem ;)...

Postprzez InSiDe » 26 gru 2006, 01:37

[a]Wszystkie Duo są jednocześnie Pro, więc większych prędkości nie ma. Sonego 4Gb są jakoś tam ustawione i nieznacznei szybciej chodzą, ale ogólnie specyfikacja względnie podobna. Dopiero owa technologia HG (osobny standard zgodny wstecznie) daje kopa czyli 4x większa prędkość i o wiele większa pojemność. Jak pisałem, z większej predkości skorzystają tylko użytkownicy kompatybilnych urządzeń, z pojemności każdy do czego można wsadzić kartę rozmiaru MSDuo :]

Postprzez MJ DwaTrzy » 06 lut 2007, 21:39

oki kupilem Sandisk 4GB za 184 zl

Postprzez c1n3k » 07 lut 2007, 16:17

o_O niezla cena, ja pol roku temu 1gb za 150 zl kupilem

Postprzez Devil_2k » 07 lut 2007, 16:25

No właśnie :D Ja też chyba sobie kupię 4 gb, ale w sklepie kosztuje 500 zeta, a na allegro najtaniej jest 199...

Postprzez MJ DwaTrzy » 08 lut 2007, 00:14

kupilem na niemieckim ebayu od jakiegos polaka :lol:

Postprzez Gaw » 08 lut 2007, 10:01

ukradl i sprzedal tanio :P

Postprzez Bandi » 11 lut 2007, 13:46

Nie polecam Soniaków - kiedyś kupiłem 512 i mi się zrypała. A niby 100% oryginał...

Z sandiska 2GB jestem bardzo zadowolony. Wiem że mam oryginał - zresztą to widać po pracy tej karty :D

Postprzez InSiDe » 12 lut 2007, 01:18

[a]Hmm, jeśli Ci się Soniak spieprzył to zapewne masz na niego gwarancę (Sony daje 2 lata). Ja jednak obstawiam, że koło prawdziwych sonych Twoja karta nawet nie stała. Nawet we Wrocławskim MM karty sonego które mieli to podróby, wesołe co? Sandisk wydaje się bezpieczniejszym zakupem choć i tu się zdarzają jazdy. Przede wszystkim rozsądek.

Postprzez szuja.pl » 12 lut 2007, 15:33

InSiDe napisał(a):Nawet we Wrocławskim MM karty sonego które mieli to podróby

oj jak sie ciesze ze kupilem sandiska :D...
podejrzane mi sie wydalo ze sony tanszy niz sandisk to wybralem sandiska ;)

Postprzez MJ DwaTrzy » 21 lut 2007, 18:25

oki karta w domu, narazie wszystko gra yo :D

Następna strona

Powrót do PlayStation Portable